Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

NOTA TEKSTİL BİLİŞİM TURİZM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.
MADDE 1 - KONU
işbu sözleşmenin konusu,SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
MADDE 2.1- SATICI BİLGİLERİ
Ünvan : Nota Tekstil Bilişim Turizm San.ve Tic.Ltd.Şti. ( Bundan sonra NOTA TEKSTİL olarak anılacaktır.)

Adres : Orta Mah.Abdi İpekçi Caddesi Bayrampaşa Trikocular Çarşısı No:1-55 Bayrampaşa-İSTANBUL Telefon : 0212 613 95 06 / 542 699 92 81 

Email: info@bestbattal.com
www.falajeans.com

MADDE 2.2-ALICI BILGILERI

Müşteri olarak www.falajeans.com / www.bestbattal.com alışveriş sitesine üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 - SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERİ

Malın/Ürünün/Hizmetin türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli,siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER
4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde a,ALICI veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.Bu süre ALICI'ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden NOTA TEKSTİL sorumlu tutulamaz.
4.4 " NOTA TEKSTİL , sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim klavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
4.5 - Sözlesme konusu ürünün teslimati için işbu sözlesmenin imzalı nüshasının Hepsi NOTA TEKSTİL'e ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır.Her hangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, NOTA TEKSTİL ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6 - Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Hepsi NOTA TEKSTİL'e ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 iş günü içinde NOTA TEKSTİL'e gönderilmesi zorunludur.Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7 - NOTA TEKSTİL mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI'nın siparisi iptal etmesi halinde,ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8 -Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için NOTA TEKSTİL'e gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri NOTA TEKSTİL tarafından karşılanacaktır.
MADDE 5 - CAYMA HAKKI
ALICI, sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren yedi gün (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için bu süre içinde NOTA TEKSTİL'e elektronik posta,telefon ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis  olmasi şarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün NOTA TEKSTİL'e gönderildigine ilişkin kargo teslim tutanagi örnegi ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler,tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller,sarf malzemeleri (toner,kartuş,şerit,v.b) cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir.
Ayrıca,tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında,Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile NOTA TEKSTİL'ın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.